Baffle Asma Tavan

/ Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavanlar, T-profil taşıyıcılı sistem ve Petekli Grillato tavanlar gibi klasik asma tavanların tüm avantajlarına sahiptir. Montajı kolaydır, bakım gerektirmez, tavan üstü boşluğuna kolay erişim sağlar ve iletişimi gizler. Baffle asma tavanlar yanmaz, yangın söndürme ve havalandırma sistemlerine müdahale etmezler. Baffle Asma Tavan, herhangi bir odaya genişlik ve derinlik algısı katar. Boyut yelpazesi ve geniş renk yelpazesi sayesinde KRAFT Baffle Asma Tavan, çok sayıda orijinal tasarım çözümü oluşturmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, baffle asma tavan için özel montaj askıları ve de kavisli düzende yerleştirilmesini sağlayan esnek tırnaklı taşıyılar da mevcuttur.
Baffle U-Bükümlü Panelleri sadece asma tavanlarda değil, odaların duvarlarında ve bina cephelerinde de kullanılabilir. Tavan panelleri 3 yıllık korozyona karşı garantilidir. Baffle Asma Tavanlar tüm kamu binalarında uygulanabilir: mağazalar, alışveriş merkezleri, tren istasyonları, havaalanları, okullar, hastaneler, catering işletmeleri, oteller, eğitim kurumları, ofisler vb.

KRAFT Baffle Asma Tavan kullanılan Projelerin Fotoğraf Galerisi

KRAFT Baffle Asma Tavan'ın temel özellikleri

En/Boy
Renk
Standart renkler: RAL 9003 (beyaz), RAL 9005 (siyah), RAL 9006 (metalik gri), RAL7024 (grafit), RAL8017 (çikolata). Herhangi bir RAL rengine boyamak mümkündür, ayrıca çeşitli ahşap türlerinin, metalin ve taşın dokuları mevcuttur.
Tırnaklı taşıyıcı aralığı
52 mm'nin katları
Malzeme
PN-EN 13964:2014-05 Avrupa Standard'ına uygun yüksek kaliteli polimer kaplamalı galvaniz çelik
Yangın güvenliği
class A1 - yanmaz
Garanti
3 yıl

KRAFT Baffle Tavan'ın temel renkleri

KRAFT Baffle Tavan'ın temel renkleri: RAL 9003 (beyaz), RAL 9005 (siyah), RAL 9006 (metalik gri), RAL7024 (grafit), RAL8017 (çikolata). Herhangi bir RAL rengine boyamak mümkündür.
RAL 9003 (beyaz)
RAL 9005 (siyah)
RAL 9006 (metalik gri)
RAL7024 (grafit)
RAL8017 (çikolata)
Ahşap Görünümlü KRAFT Wood Serisi
KRAFT Deckensystem ürünleri yüksek kaliteli ahşap doku imitasyonlu olarak üretilebilir. Ahşap her zaman iç mekanda harika görünür ve odaya sıcaklık ve ev rahatlığı verir. Taş veya metal gibi diğer doğal dokuları da sunabiliriz.
Hikori
Modrina
Carini cevizi

KRAFT Baffle Asma Tavanlar için ilave aksesuarlar

KRAFT Baffle Asma Tavanlar ek seçeneklerle donatılabilir. İlk aksesuar grubu (çeşitli bağlayıcı ve kapaklar) hem standart hem de tasarım tavanlarda kullanılabilir. İkinci aksesuar grubu, tasarımcı iç mekanlarında U-Bükümlü panelin kullanım olanaklarını önemli ölçüde genişleten Esnek tırnakli taşıyıcı ve Tekli tırnak taşıyıcısısi bir sabitleme içerir.
Baffle Asma Tavan Paneli için Uç kapağı ve Bağlantı Parçası
KRAFT Bafle asma tavan panelleri için bağlantı parçası
Bağlantı parçası
Standart bir montaj sırasında kullanılan panellerin uzunluğu maximum 4 metredir. Daha uzun tavanlarda paneller birbirine bağlantı parçası vasıtasıyla birleştirilecektir. Bunlar asma tavana gerekli sağlamlık ve monolit bütünlüğü kazandırır.
KRAFT baffle asma tavan uç kapağı
Baffle Uç kapağı
Baffle Asma Tavanda tasarım gereği duvar L-profili kullanılmıyorsa, panellerin ucu özel kapaklarla kapatılmalıdır. Kapaklar panele çift taraflı yapışkan bant ile sabitlenir.
Baffle Asma Tavanlar için Esnek Tırnaklı Taşıyıcı
Esnek Tırnaklı Taşıyıcı, panelin kavisli bir yol boyunca konumlandırılmasına olanak tanır ve bu özellik tavanlardaki tasarım çözümlerinin olanaklarında önemli bir artış sağlar. KRAFT esnek tırnaklı taşıyıcı yük taşıyan bir yapıdır ve standart askılarla tavana sabitlenir. Tırnaklı taşıyıcinin elle bükülmesi kolaydır ve şeklini mükemmel şekilde korur.
KRAFT Esnek Tırnaklı Taşıyıcı panelli bir tavan için bükülmesi ve panelin bükülmüş tırnaklı taşıyıcinin üzerine monte edilmesi işlemi.
Esnek tırnaklı taşıyıcı kullanılarak bir tasarım projesi oluşturulurken aşağıdaki detay dikkate alınmalıdır.
Çapraz çubuğu dışa doğru bükerken, bükme yarıçapı rayın kendi boyutları ile sınırlı değildir. Ancak, traversi içe doğru bükerken, çıtanın deforme olmasını veya hasar görmesini önlemek için çıtanın yüksekliği ve seçilen montaj aralığı (standart aralık 52 mm'dir) dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, çapraz çubuğun maksimum içe doğru bükülme yarıçapı rayın boyutuyla sınırlıdır. Örneğin, 88 mm genişliğinde ve 80 mm yüksekliğinde bir ray için maksimum bükülme yarıçapı R375 ve 35 mm genişliğinde ve 35 mm yüksekliğinde bir ray için maksimum yarıçap R150 olacaktır.
Baffle panel 88x35 mm
Baffle panel 88x80 mm.
Baffle panel 35x35 mm.
Baffle panel 35x105 mm.
Baffle Paneli için Tekli Tırnaklı Taşıyıcı (bireysel sabitleme)

Bu tek çapraz Tırnaklı Taşıyıcısı ile U panelin uygulama olanakları büyük ölçüde genişletilmiştir. U-panel için yeni üniversal bağlantı elemanı tasarım ofisimiz tarafından 2018 sonunda geliştirildi. 2019 yılı itibariyle de üretimine başladık. U panelleri iki genişlikte üretiyoruz: 35 ve 88 mm. Bağlantı elemanı her iki panel türü için de uygundur - boyutu 35x88 mm'dir, bu nedenle bağlantı elemanının yönüne bağlı olarak (yatay veya dikey), üzerine istenen genişlikte bir panel takabilirsiniz.

Tekli Tırnaklı Taşıyıcı, standart bir Tırnaklı Taşıyıcısı sabitlemeye göre çeşitli avantajlara sahiptir:
  • paneli tavan veya duvar üzerinde herhangi bir yere yerleştirmek mümkündür;
  • kendinizi Tırnaklı Taşıyıcısı düzlemiyle sınırlamanıza gerek yoktur - paneller birbirlerine farklı açılarda monte edilebilir;
  • tırnaklı taşıyıcısı modülüne "bağlı" değilsiniz - paneller arasında herhangi bir aralık mümkündür;
  • yerden tasarruf - askı veya Tırnaklı Taşıyıcısı modülü gerekmez;
  • düzgün görünüm;
  • Tasarım tavanlar oluşturmak için ek olanaklar.

Baffle Asma Tavanlar için Şeffaflık ve Etkili Görüntüleme Açısı

Panel Genişliği / Aks Aralığı
52 mm
104 mm
156 mm
208 mm
35 mm
34%
59%
79%
86%
88 mm
-
21%
47%
65%
Etkili görüntüleme açısı, baffle asma tavan düzlemine yandan bakıldığına göre belirtilmiştir.
Panel yüksekliği / Aks aralığı
52 mm
104 mm
156 mm
208 mm
35 mm
63°
28°
17°
13°
65 mm
75°
45°
35°
28°
105 mm
77°
56°
40°
37°
Image
Asma Tavan üretimi