Asma tavanlar için tasarım fikirleri

Karavan Alışveriş Merkezinde Baffle Asma Tavan Tasarımı (+29 fotoğraf + video)

Karavan Alışveriş Merkezinde farklı renkli KRAFT Baffle Asma Tavan tasarımı
Süresi doldu

Karavan Alışveriş Merkezi'ndeki tavanların benzersizliği, şık bir tasarım ve alışılmamış teknik çözümlerden kaynaklanmaktadır.

Yeni 2020 yılı arifesinde, Kiev'in eski alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olan Karavan, yenilenme çalışmalarının ardından kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu proje, KRAFT Deckensysteme için özel bir yer tutmaktadır. Bunun birkaç nedeni vardır. Öncelikle, "UVT-Group" Şirketi'nin mimar ve tasarımcılarının çalışmalarını çok takdir ediyoruz; KRAFT Baffle Asma Tavanlarının tasarımdaki kilit elemanlardan biri haline geldiği, şık, modern ve canlı bir iç mekan yaratmayı başardılar. İkincisi, proje üzerinde çalışma sürecinde, yeni süreç betimleri, askı ve bağlantı elemanları ve diğer teknik çözümler geliştirildi. Ve üçüncüsü, üretimimizin çok kapsamlı siparişleri hızlı ve kaliteli bir şekilde yerine getirmeye hazır olup olmadığının mükemmel bir testi oldu. Ayrıca, projenin yerinde uygunlamasını sağladığından dolayı partnerimiz "Evrometa" Şirketi'ne teşekkür ederiz. Ancak, önce sırasıyla.

Katmanlı Tavan Tasarımı

Uygulanan tavan tasarımının ana motifini, 35x105 mm'lik Baffle Asma Tavan ile kurulan çift katmanlı bir konstrüksiyon oluşturur. Seviyeler birbirlerine çapraz olarak uzatılmıştır. Beyaz Baffle Asma Tavanlar ile kurulan üst kat, pratik işlevlerini yerine getirir; yani bina tesisatlarını gizler ve alt katman için bir zemin görevi görür. Alt katman ise dekoratif amaçlıdır - pürüzsüz, parlak renklere boyanmış Baffle Asma Tavanlar, beyaz arka planla hoş bir uyum sağlar. Alt katmandaki elemanların "kaotik" bir şekilde düzenlenmesi, tüm iç mekâna hareket izlenimi yaratır ve atmosferi dinamik hale getirir. Bazı bölgelerin dekorasyonunda, 35x105 mm'lik Baffle Asma Tavanlar ile birlikte 210 mm yüksekliğindeki Baffle paneller de kullanılmıştır.

Koridorların çevresi ve diğer birkaç yerde, genişliği 88 mm olan Baffle Asma Tavanlar kullanılmıştır. Bu paneller, ana seviyenin biraz daha altında yerleştirilerek odaya hacim kazandırır.

Baffle Asma Tavan kullanımı ile yapılan farklı bir tasarım çözümü, Alışveriş Merkezi'nin restoranlar bölümünde görülebilir. Bu bölümde, yarım daire şeklinde armatürler kullanılmıştır. Tasarımcılar, buradan yola çıkarak, Baffle Asma Tavanların kısmi örtüşmesini kullanarak deseni tavanda tekrarlama kararı almışlardır.

Tekerlekli Paten Pisti bölümünde, üst kat siyah renkli Baffle Asma Tavanlardan yapılan çift katmanlı bir tavan sistemi kurulmuştur. Bu renk kullanımı, üst seviyenin neredeyse görünmez hale gelmesini sağlar ve tüm dikkat, yeşil renkli alt katmana odaklanır.

Yeni Teknik Çözümler

Asma Tavan Sisteminin katmanlı olması, taşıyıcı elemanların daha pratik bir şekilde kullanılabilmesi için bir formül bulma konusunda bizi zorladı. KRAFT ve UVT-Group Şirketi uzmanları, Karavan Alışveriş Merkezi Projesi için özel olarak, bu tür asma tavanlarda kullanılacak yeni bir bağlantı sistemi geliştirdiler. Bu sistem, montaj işini oldukça kolaylaştırdı ve tüm asma tavan konstrüksiyonunu daha sağlam hale getirdi.

Üretim İçin Bir Zorlama Testi

Karavan AVM'si için Asma Tavan üretimi ve temini, üretimimizin çok kapsamlı talepleri hızlı ve kaliteli bir şekilde yerine getirmeye hazır olup olmadığının mükemmel bir testi oldu. Kurulumu hızlandırmak amacıyla, Baffle Asma Tavanların gereken boyutlarda kesilmesi üretim sahasında gerçekleştirilmiştir. Bu yaklaşım, tavan montajını ciddi ölçüde hızlandırdı ve gereksiz panel uzatma ve birleştirme noktalarını azalttı. Sipariş listesinde, uzunluğu 0,3 ile 6 metre arasında değişen 2 binden fazla çeşit malzeme talep edilmişti. Tip ve renk çeşitleri de dikkate alındığında, 20 binden fazla Baffle Asma Tavan adedi ve ayrıca gerekli tüm aksesuarlar (bağlantı elemanları, köşe kapakları vb.) sevkedilmiştir.

Bazı istatistikler:
    Şipariş teslimat süresi: 24 iş günü
    Baffle Asma Tavan toplam uzunluğu: yaklaşık 60.000 metre
    Tırnaklı taşıyıcı toplam uzunluğu: 15.000 metre üzeri
    İşlenen metal ağırlığı: 26 ton üzeri
    Baffle Asma Tavan Renkleri: 12 renk
    Toplam hazır ürün adedi: 20.000 üzeri

Tasarım projelerinde Baffle Asma Tavanın kullanım potansiyeli sınırsızdır. Karavan Alışveriş Merkezi Projesi, bunun canlı bir kanıtıdır. KRAFT Şirketi olarak, her zaman sıra dışı çözüm ve deneyimlerle müşterilerimizin yanındayız.

Renkli alt katman, tek renkli üst katman Baffle Tavan ile uyum içindedir

Koridorların çevresi, 88 mm genişliğindeki Baffle asma tavan ile kaplanmıştır

Baffle Asma Tavanın üst katmanı, armatürlerle birlikte hareket algısı yaratır

Farklı bölümlerde farklı renklerde Baffle Asma Tavan kullanılmıştır. Bunlar arasında beyaz, gri ve siyah bulunmaktadır

Bazı bölümlerde tavanın üst katmanı, 210 mm yüksekliğindeki Baffle Asma Tavan ile oluşturulmuştur

AVM'nin restoranlar bölümünde, baffle asma tavanların kısmi olarak örtüşmesiyle oluşturulan desenler görülebilir.

Tekerlekli paten pisti bölümünde, üst katman siyah renkte olan baffle asma tavan neredeyse görünmezdir.

Popüler Makaleler

Karavan Alışveriş Merkezinde Baffle Asma Tavan Tasarımı (+29 fotoğraf + video)

Karavan Alışveriş Merkezi'ndeki tavanların benzersizliği, şık bir tasarım ve alışılmamış teknik çözümlerden kaynaklanmaktadır. 

Köşeleri Yumuşatma: Vektörel Asma Tavanlarla Mekana Yumuşaklık Katma Çözümleri (+ 10 Fotoğraf)

Feng Şui'ye göre mekandaki keskin köşeler negatif enerji kaynağıdır. Elbette, yumuşak köşeli eşyalar pozitif enerji saçıyor anlamına gelmez, ancak bunun gibi şeylerle şakanın yapılmaması daha iyi olur

Baffle Asma Tavan kullanarak alışılmadık tavan ve duvar dekoru (+5 fotoğraf)

İç mekandaki Baffle Asma Tavan, dengeli tasarım ve pratikliğin bir örneğidir.

Asma tavan trendleri 2024 - KRAFT uzmanlarının “Architektura i biznes” dergisindeki Değerlendirmesi

“Tavanlar ve Tavan Kaplamaları - 2024 Trendleri” özel proje kapsamında, Avrupa'nın saygın dergisi “Architektura i biznes” yayın kurulu, KRAFT Deckensysteme uzmanlarından bir fikir paylaşımı istedi. Aşağıda makale çevirisini bulabilirsiniz

Para Sessizliği Sever ya da PrivatBank Şubelerinin Yeniden Tasarımının Özellikleri

Müşteriler, modern bir bankadan sadece kaliteli hizmet değil, aynı zamanda şık ve çağdaş bir görünüm beklerler. Binaların içinde rahatlık ve konfor sunması önemlidir. Bu anlayışla, sektör lideri PrivatBank, şubelerini bir kez daha yeniden tasarlıyor

Haberler

Image
Asma Tavan üretimi