Asma tavanlar için tasarım fikirleri

Baffle Asma Tavan'ın Havuzlarda Kullanımı ve Dikkat Edilecek Nüanslar (+4 Fotoğraf)

Yüksek rutubetli alanlarda metal asma tavanların kullanılması mümkün müdür? Metal Baffle asma tavanların ahşap tavanlara göre avantajları nelerdir? 

Aldığımız siparişler istatistiğine göre, son zamanlarda, mustakil evler için ve özellikle havuz alanlarında asma tavan kullanımında bir artış görülmektedir. Genellikle müşteriler, Baffle Asma Tavan veya Petek Asma Tavan Grillato'yu tercih etmektedirler. Daha önceki makalelerimizde, kapalı bir havuz tasarımında kullanılan Petek Tavan Grillato T-15 ve bahçeli evin açık havuzu üzerindeki kanopiyi dekore etmek için kullanılan Baffle Asma Tavan projeleri hakkında bahsedilmişti.

Bu fotoğrafta, Baffle Asma Tavan'ın kullanımıyla ilgili KRAFT tasarım çözümlerinden bir tanesini daha görebilirsiniz. Baffle asma tavan sadece tavan kaplaması değildir; dekoratif amaçla birkaç duvar da ahşap görünümlü Baffle tavan ile süslenmiştir.

PASLANMA İHTİMALİ

Yüksek rutubetli alanlarda metal asma tavan kullanımı ile ilgili esas soru, tavanın paslanmasıdır. Petek asma tavan Grillato ve Baffle asma tavan üretiminde dış yüzeyi polimerleşmeli çinko kaplamalı çelik kullanılmaktadır. Montaj sırasında tavan kaplaması bozulmadığı sürece (kesik, çizik vb.), dış yüzey paslanmaz. KRAFT Şirketi, metal tavanlar için 3 yıl anti-korozyon garantisi vermektedir, ancak ürünün ömrü 2-3 kat daha uzun olabilir.

Böylece KRAFT Petek tavan Grillato ve Baffle asma tavan, dış mekânlarda ve yüksek nem oranına (Nispi Rutubet Oranı %90'a varan) sahip yerlerde kullanılabilir. Ayrıca, nispi rutubet oranı %100'e kadar olan alanlarda kullanılabilecek ekstra kaplamalı ürünler de hazırlanabilir.

METAL Mİ AHŞAP MI?

Metal ve ahşap tavanların rekabeti dile getirilirse, Petek Asma Tavan Grillato benzersiz bir üründür. Çünkü ahşaptan petek ızgara tavanın kurulması zordur. Peki, metal baffle tavanların ahşaba göre avantajları nelerdir?

1. Renk ve doku.
Metal Baffle asma tavan, renklendirme ve doku olanaklarında ahşabı geride bırakır. KRAFT'ın standart renkleri 5 renk ve 3 ahşap görünümlüdür. Aslında, bu renkler ve dokular odaların %98'i için uygundur. Fakat, tasarıma göre bu standart renkler dışında bir renk gerektiği durumda, Baffle plakaları RAL kartelasından herhangi bir renge boyanabilir veya diğer ahşap, taş, metal dokuları sunulabilir.

2. Konstruksiyonun ağırlığı.
Aşağıdaki fotoğraftaki asma tavan, ahşaptan yapıldığında kaç kilogram hatta ton ağırlığında olacağını tahmin etmek zor. KRAFT Baffle asma tavanların ağırlığı çok daha azdır.

3. Montaj ve demontaj.
Görüldüğü gibi, Baffle asma tavan montajı daha kolaydır. Hazır asma tavan sistemi, tırnaklı taşıyıcılara sabitleştirilecek kadar kolaydır. Tabii ki burada baffle panellerin ağırlığının düşük olmasının da rolü vardır. Baffle metal panel ile bir kişi bile başa çıkabilirken, örneğin 6 metrelik bir ahşap panelin kaldırılıp kurulması için en az iki kişi veya daha fazlası gerekecektir. 
Tavan tesisatının (aydınlatma, havalandırma vb.) bakımı gerektiğinde, Baffle asma tavanın sökülmesi de çok daha basittir. Baffle traversden herhangi bir zorluk ve ek hasar gerektirmeden çıkarılır ve yeniden kurulum sırasında görünümünü kaybetmez.

4. Kullanım Ömrü ve Görünüm
Yukarıda açıklandığı gibi, metal Baffle tavanların hizmet ömrü 5-10 yıla ulaşabilir. Bu süre, işlenmiş ahşap ürünlerin neme ve mantara karşı dayanıklılığı ile karşılaştırılabilir veya hatta aşılabilir (emprenye kalitesine bağlı olarak). Aynı zamanda, tüm ömrü boyunca Baffle tavanlar görünümünü korur. 
Ve son olarak, çeşitlilik sevenler için bir avantaj! Beş yıl sonra tavanın renginden veya tasarımından sıkıldığınızda, kolayca değiştirilebilir. Asma tavan askı sistemi değişmeyecek ve sadece yeni bir baffle tavan takılması yeterli olacaktır.

İlham Kaynağınız Olması Dileğiyle!

Popüler Makaleler

Tasarlanmış Baffle Asma Tavan Geliştirmenin İpucu (+6 Fotoğraf)

KRAFT Baffle asma tavanın kullanıldığı benzersiz bir dizaynı nasıl tasarlayabilirsiniz?

Baffle Asma Tavan Kullanılan Şık Bir Tasarıma Sahip Kuaför Salonu (6 Resim)

Erkek kuaför salonlarının iç mekan dizaynının sıkça loft tarzında yapıldığını gözlemleyebiliriz. 

KRAFT Baffle Tavan Panelleri ve Metal Modüllerle Oluşturulmuş Bir Asma Tavan (+6 fotoğraf)

Uzun yıllar boyunca ofisler, genellikle "taş yünü plakalardan yapılmış beyaz tavanlı odalar" olarak bilinirdi. Ancak son zamanlarda, iç mekanlarda bir tasarımcının izlerini görmek mümkün

Tavan yüksekliğinin personelin konforunu ve performansını nasıl etkilediği: pratik öneriler (+ 9 foto)

Farklı asma tavan türlerini bir araya getirerek ofiste istenilen çalışma ortamını nasıl oluşturabiliriz? Bir örnek üzerinden gidelim.

Yenilenmiş BRSM-Nafta Petrol İstasyonunda Tasarımcı KRAFT Baffle Asma Tavan

Aralık 2023'te BRSM-Nafta, yenilenmiş dizaynlı 215. petrol istasyonunu açtı. İç mekanda kullanılan ilginç çözümlerden biri KRAFT baffle asma tavanların uygulanması oldu

Haberler

Image
Asma Tavan üretimi