Asma tavanlar için tasarım fikirleri

Baffle Asma Tavan kullanarak alışılmadık tavan ve duvar dekoru (+5 fotoğraf)

Baffle Asma Tavan kullanarak alışılmadık tavan ve duvar dekoru (+5 fotoğraf)
Süresi doldu

İç mekandaki Baffle Asma Tavan, dengeli tasarım ve pratikliğin bir örneğidir.

Bir kafe veya restoran tasarlarken tasarımcı zor bir görevle karşı karşıyadır. Bir yandan iç mekana bireysellik kazandırmak, aynı tarzda tutmak, mekanı rahat ve konforlu hale getirmek gerekir. Öte yandan, kullanılan malzemelerin pratik ve güvenli olması gereklidir. Bu gibi durumlarda Baffle Asma Tavanı kullanmak uygun olacaktır. Aşağıdaki resimler böyle bir çözümün sadece bir örneğini göstermektedir, ancak çok sayıda seçenek olabilir.

Aslında,Linear Baffle Asma Tavan için uzunluk, genişlik, yükseklik, eğim ve renk gibi parametreleri birleştirmek mümkündür. Bu mekanda tasarımcı "her şeyi" yapmaya karar verdi, bu nedenle çıta genişliği hariç yukarıdaki parametrelerin neredeyse tamamı kombinasyona dahil edildi. Asma tavan ve duvarlarda 35 mm genişliğinde ve 35 ila 105 mm yüksekliğinde KRAFT Baffle Asma Tavan kullanılmıştır. Çıta uzunluğu 60 cm ile 2,2 metre arasında değişmektedir. Daha rahat bir atmosfer yaratmak için, mekandaki masalarla aynı tonlarda olan Sonoma (açık) ve Golden Oak (koyu) olmak üzere iki popüler renkte ahşap damarlı çıta kullanılmıştır. Çıtanın yüzeyinden yansıyan yumuşak gizli aydınlatma ise bir dalga etkisi yaratıyor. Genel olarak, mekanın tasarımı çok dengeli ve tutarlı görünüyor.

Pratiklik ve güvenlik açısından, metal çıtanın yanmadığını, yangın söndürme ve havalandırma sistemlerine engel olmadığını, bakım gerektirmediğini ve gerekirse kolayca sökülebildiğini ve tavan boşluğuna erişim sağladığını belirtmek gerekir.

Popüler Makaleler

Aydınlatmasında tasarruf edilebilir şık bir ofis tasarımı mümkün mü? (+7 resim)

Asma tavanlarda kullanılan LED-paneller, flüoresan elemanlı armatürler ve diğer lambalar ile KRAFT K-Led aydınlatma sisteminin artı ve eksilerini karşılaştıralım.

İbis Kyiv City Center Oteli - farklılığın unsuru şık bir tavan (+9 resim).

Partnerlerimizden ‘Top Akustik’ şirketi; oldukça enteresan bir projeyi, İbis Kyiv City Center Oteli’nde ki konferans salonlarının bulunduğu katın donanımı tamamladı.  

Hacimli Baffle Asma Tavan ile Sıradışı Tasarım Çözümü (+13 Fotoğraf)

Chagari restoranının fotoğraf röportajı; baffle asma tavanın yardımıyla ziyafet salonlarında unutulmaz iç mekanlar oluşturmanın güzel bir örneği

Lakonik Tasarım: Bir Pizzacı'da Yaratıcı Baffle Asma Tavan (+6 fotoğraf)

Akdeniz tarzı tasarımın sadeliği ve açıklığı dikkat çekmektedir. Ancak iç mekan, özellikle bir kafede, unutulmaz bir izlenim bırakmalıdır.

Ahşap Görünümlü KRAFT Baffle Asma Tavan: Bir Restoran İç Mimarisinde Doğanın Enerjisi

Tasarımcı bir asma tavan - iç mekanda gerekli atmosfer yaratılması için ideal bir araçtır. KRAFT baffle asma tavanları uygulanan Greenwood restoranı bu fikrin hayata gerçekleşmesinin güzel bir örneğidir

Haberler

Image
Asma Tavan üretimi