KRAFT Led aydınlatma hesaplama ve montajı

/ KONFİGÜRASYON VE KURULUM

KRAFT Led aydınlatma sisteminin hesaplanması ve kurulumu için öneriler

Üç tip KRAFT LED armatür üretiyoruz - T-LED, G-LED ve K-Led. T-LED, T-15 veya T-24 profil destek yapısına sahip standart asma tavanlar için kullanılır. G-LED, Petek Asma Tavan, Baffle Asma Tavan ve diğer asma tavan türleri için kullanılır. K-LED, her tür tavan için (sadece asma tavanlar için değil) üniversal armatürlerdir.
KRAFT Led Aydınlatma Sistemi için Montaj Talimatları
KRAFT Led Aydınlatma Sistem için montaj talimatları
1. Baffle Asma Tavan üzerinde 24 mm genişliğinde G-LED. 2. Petek Asma Tavan üzerinde 15 mm genişliğinde G-LED. 3. T-24 profil üzerinde T-LED. 4. T-15 profil üzerinde T-LED.
K-Led armatürler, Baffle Asma Tavan paneli bazında yapılan bağımsız aydınlatma ünitesidir

KRAFT Led armatürlerin interaktif 3D modelleri

KRAFT Led T-15
KRAFT Led T-24
KRAFT Led G-24
KRAFT Led G-15
KRAFT K-Led

KRAFT Led aydınlatma sisteminin hesaplanması ve kurulumu

1

Aydınlatma hesaplaması
"Dialux" programında armatürlerin optimum sayısını ve yerleşimini belirleriz. Programda aydınlatmayı hesaplama olanağınız yoksa, yaklaşık değerlerden hareket etmelisiniz: Bir KRAFT LED armatür seti, 20 metrekareye kadar 3,5 m yüksekliğindeki bir odanın 8-10 metrekaresini ve 20 metrekarenin üzerindeki bir odanın 10-12 metrekaresini aydınlatmak için tasarlanmıştır. Bu durumda, armatürleri odanın her tarafına eşit olarak dağıtın.

"Dialux" programında veya odanın planında armatürlerin yerini belirtiyoruz. Bu şema kurulum sürecinde kullanılacaktır.

2.1

T-Led montajı
T-LED profili, standart T-profil 600 veya 1200 mm yerine asma tavan yapısında istenen yere monte edilir. Bağlantı için kablolar zaten tavan boşluğuna yönlendirilmiştir. Geriye kalan tek şey seti sürücüye bağlamaktır.

2.2

G-LED'in Montajı
G-LED armatürü monte etmek için önce yapı üzerindeki konumunu işaretleyin. Gerekirse kablolar için delikler açın. Ardından, profilin arkasındaki kırmızı koruyucu şeridi çıkarın, kabloları tavan boşluğuna yönlendirin ve profili ızgara veya çıta yüzeyine yapıştırın.

2.3

K-Led'in Montajı
K-Led armatürün sürücüsü doğrudan rayın içine gizlenmiştir. Yeni bir sabitleme türü sayesinde, bu armatürler doğrudan tavana veya kendi kabloları da dahil olmak üzere herhangi bir askıya monte edilebilir.

3

Armatür sürücüsünün bağlanması
KRAFT Led armatürleri monte edildikten sonra, bunları bağlantı şemasına göre güç kaynağına bağlayın. Sürücü, armatürlerden en fazla 5 metre uzağa yerleştirilebilir.
Image
Asma Tavan üretimi