Özel çalışma koşulları için tavan seçimi

/ NEMLİ MEKANLARDA, DIŞ MEKANLARDA VE CEPHELERDE KULLANIM

Standart olmayan çalışma koşulları için asma tavan seçimine yönelik öneriler

Yüksek nemli mekanlarda hangi asma tavanlar monte edilebilir? Tavan bileşenleri binaların duvarlarına veya cephelerine monte edilebilir mi? Asma tavanlar dış mekanlara monte edilebilir mi? İyi bir akustiğe ihtiyacım varsa hangi asma tavanı seçmeliyim?

Bu ve diğer soruları ayrıntılı olarak yanıtlıyoruz.

Yüksek nem oranına sahip mekanlar için KRAFT asma tavan

Asma tavanların yüzme havuzların bulunduğu veya %90 RH'ye kadar nem oranına sahip diğer alanlarda kullanılıp kullanılamayacağı sık sık sorulmaktadır. Evet, KRAFT asma tavanların çoğu bu tür alanlara monte edilebilir. Tek nokta, T profilli ve mineral panelli tavanların kullanılmasının tavsiye edilmemesidir. Diğer KRAFT tavan türleri - her türlü Baffle Asma Tavan, her türlü Petek Asma Tavan, T profilli ve metal panelli tavanlar - nemli alanlarda monte edilebilir ve bu bağlamda metal tavanlar ahşap tavanlardan daha pratiktir.
Yüzme havuz alanında T15 Petek Asma Tavan

Nemli ortamda metal tavanlar monte ederken ana soru korozyon oluşup oluşmayacağıdır. Tüm KRAFT tavanları, dışı polimer kaplamalı galvanizli çelikten yapılmıştır. Kurulum sırasında koruyucu kaplama zarar görmezse, bu tavan size çok uzun süre hizmet edecektir. Firmamız korozyona karşı 3 yıl garanti vermektedir. Ancak aslında, hizmet ömrü görünüm ve performans özelliklerinde kayıp olmadan 8-10 yıla ulaşabilir.

Ayrıca, RH% 100'e kadar neme sahip tesisler için çift taraflı polimer boyama mümkündür. Bu seçenek pratikte korozyon görünümünü ortadan kaldırır, ancak ürünü daha pahalı hale getirir.

Sonuç: Herhangi bir KRAFT asma tavan yüksek nemli ortamlarda kullanılabilir. T-profilli tavanlar için metal panel kullanılması tavsiye edilir.

Yüzme havuzu alanındaki tavan ve duvarlarda KRAFT Baffle Asma Tavan

Açık havada KRAFT asma tavanlar

KRAFT asma tavanlar açık havada olumsuz çevresel etkilere maruz kaldıkları için açık havada kurulabilir mi?

Genel olarak, KRAFT asma tavanların dış mekanlara monte edilmesi için herhangi bir sakıncası yoktur. Uygulamamızda, tavanın dekoratif bir tasarım olarak dış mekana monte edildiği yeterince projelerimiz oldu. Bunlar yazlık teraslar, binalar arasındaki açık geçitler vb. Dış mekan montajı için en popüler olanlar Baffle Asma Tavan ve Petek Asma Tavandır.
Vianor servis istasyonunun yazlık terasında klasik KRAFT Klasik Petek Asma Tavan

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bazı belirli faktörler vardır:
- Korozyon. Bu durumda korozyon olasılığı, nemli ortamlarda monte edilenden bile daha azdır.
- Rüzgar yükü. Asma tavanların tasarımı kolay sökülme anlamına gelir, bu nedenle kilitler yüksek yük için tasarlanmamıştır. Daha sert sabitlemeler kullanılmalıdır.

Sonuç: Dış mekan tesislerinin tavanlarını süslemek için Linear Baffle Asma Tavan veya Vektörel Baffle Asma Tavan ve her türlü Petek Asma Tavan kullanılabilir. Olası rüzgar yükünü dikkate alın.

Mekan duvarlarının veya bina cephelerinin kaplanması için KRAFT Linear Baffle Asma Tavan kullanımı

Baffle Asma Tavanlarımız dış cephede kullanılabilir mi? Sadece tavanı değil duvarları da süslemek mümkün mü? Bu tür sorularla ayda birkaç kez karşılaşıyoruz. Duvarlara montaj için neredeyse hiçbir kısıtlama yok. Ancak cepheye kurulum için dikkate alınması gereken birkaç şey var - hepsi çalışma koşullarına bağlı. 

İlk olarak, sabitleme ile ilgili olarak. Baffle Asma Tavanımızın dekoratif bir malzeme olduğu akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, dikkatsizlik nedeniyle herhangi bir ağır veya sert nesne tarafından zarar görebilir. Yani, vandalizme karşı dayanıklı değildir. 

Baffle Asma Tavanın duvarda veya cephede konumlandırıldığı yön de önemlidir. Baffle Asma Tavan dikey ise iyi tutunacak ve sarkmayacaktır. Yatay ise, yüksekliği 35 mm'den fazla olan Baffle Asma Tavan kullanmamak daha iyidir.
Kafe tavan ve duvarlarında KRAFT Baffle Asma Tavan

Buna ek olarak, sabitlemenin rayın tavana kolayca takılıp sökülebileceği şekilde tasarlandığını dikkate almalısınız. Bu nedenle kolayca sökülebilir. Binanın cephesinin güçlü rüzgar yükü altında olması durumunda, daha sert sabitlemeler kullanılmalıdır. 

İkinci olarak, cepheye yerleştirildiğinde paslanma konusunda endişelenmenize gerek yoktur - dış yüzeyde polimer kaplamalı galvanizli çelik kullanıyoruz. Korozyona karşı garanti 3 yıldır. Ürünlerimizi açık havada kullanma deneyimine sahibiz.

Sonuç: Duvarlarda Linear Baffle Asma Tavan kullanımı, kurulumda veya çalışma sırasında herhangi bir soruna neden olmaz. Binaların cephesine Linear Baffle Asma Tavan monte edilirken rüzgar yükü dikkate alınmalıdır.

Özel bir evin cephesinde KRAFT Linear Baffle Asma Tavan

Yüksek akustik gereksinimleri olan alanlar için KRAFT asma tavanlar

Akustik tavan nedir? Akustik tavan, yankı ve reverberasyon gibi istenmeyen akustik etkileri emerek ve termal enerjiye dönüştürerek azaltır. Şu veya bu nedenle akustik tavan gerektiren çok sayıda mekan vardır. Bu mekanlar 2 gruba ayrılabilir: zayıf akustiğe sahip mekanlar ve iyileştirilmesi gereken normal akustiğe sahip mekanlardır. 

İlk grupta spor salonları, hangarlar, depolar, toplantı salonları ve geniş bir alana ve yüksek tavanlara sahip diğer mekanlar yer alır. Bu tür mekanlarda akustik başlangıçta arzulanan çok şey bırakır - her adım veya vuruş alan boyunca yankılanır. 

İkinci grupta toplantı odaları, konferans salonları, sınıflar, sinemalar, restoranlar, mağazalar, ofisler ve diğer benzer alanlar yer alır. Bu tür alanlarda akustik normal düzeydedir, ancak bazı durumlarda daha rahat bir atmosfer yaratmak için akustiği iyileştirmek gerekir.
Bir anaokulunda KRAFT Fortis T-profil taşıyıcılı akustik tavan

KRAFT Fortis veya KRAFT Nova T-profil tavanlar, tüm KRAFT asma tavan yelpazesinden akustik tavanlar olarak kullanılabilir. Baffle Asma Tavan ve her türlü Petek Asma Tavanlar metalden yapılmıştır ve metal ses dalgalarını yansıtır. Paneller mineral veya ahşap yünü esaslı olabilir. Tüm asma tavan panelleri kendi akustik özelliklerine sahiptir, bu nedenle doğru ses yalıtım seviyesine sahip doğru olanı kolayca bulabilirsiniz.

Sonuç: Yüksek akustik gereksinimleri olan mekanlar için, KRAFT Fortis veya KRAFT Nova T-profilleri üzerinde mineral veya ahşap yünü paneller ile asma tavanlar uygundur.

Bir ofis alanında KRAFT T-Profil taşıyıcılı sistem üzerinde yerleştirilen akustik panellerle oluşturulmuş adalar
Image
Asma Tavan üretimi